47284 (021)

اخبار مهد امیران گشت


جستــــجوی اخبار بر اساس تـاریــخ :

جستجوی اخبار بر اساس موضوع :

بازگشت


تاریخ درج : يکشنبه 12 اسفند1397
موضوع : گوا، پربازديدترين مقصد گردشگري در هند
خلاصه : گوا، پربازديدترين مقصد گردشگري در هند بر اساس وبسايت رسمي گردشگري گوا (Goa Tourism)، اين ايالت کوچک هندي پذيراي بيش از 6 ميليون گردشگر بوده که اين رقم نسبت به سال گذشته با 19.5 درصد افزايش همراه هست. جالب اينجاست که از اين ميان، 11 درصد گردشگران خارجي و مابقي گردشگران داخلي بودند.

اين شهر اونقدر ساحل زيبا و جذاب داره که معمولا گردشگرها دچار ترديد مي‌شن از کدوم‌يک ديدن کنند! برخي از اين سواحل بسيار لوکس و گران هستند و برخي ديگه خيلي خلوت، بکر و سنتي! ??


بهترين سواحل گوا

گوا منطقه اي ساحلي در جنوب غربي هندوستان است و يکي از محبوب ترين مقاصد در هند به شمار مي رود. سواحل زيبا و متعدد، جاذبه هاي تاريخي، تفريحات ساحلي و آبي، ميهماني هاي ساحلي و غذاهاي خوشمزه هندي و گوا دست به دست هم داده اند تا اين شهر بندري و ايالت را به مقصد  گردشگري فوق العاده محبوب و پرطرفداري تبديل کنند. گوا سواحل بسيار زيادي دارد که هر کدام از آن ها ويژگي ها و مزيت هاي خاص خود را دارند؛ برخي از آن ها بسيار شلوغ و توريستي هستند؛ بعضي بسيار لاکچري و لوکس هستند؛ برخي ديگر خلوت تر و بکرتر و برخي ديگر هم حال و هواي سنتي و محلي خود را حفظ کرده اند. در اين مطلب قصد داريم با ارائه راهنماي بهترين سواحل گوا ويژگي ها و خصوصيات هر ساحل را به شما معرفي کنيم تا بتوانيد با توجه به روحيات و سلايق خود بهترين و مناسب ترين ساحل را انتخاب کنيد. ادامه با مهد اميران گشت همراه باشيد.

ساحل آگوندا | Agonda


ساحل بلند و طولاني آگوندا انتخابي ايده آل براي کساني است که دوست دارند تنها در ساحل استراحت کنند و از زيبايي هاي طبيعت لذت ببرند. اين ساحل که يکي از مشهورترين و بهترين سواحل گوا به شمار مي رود بسيار ساکت و به نسبت خلوت تر است. کلبه هاي چوبي زيادي در اين ساحل وجود دارند که به سبک و سياق سنتي مردم محلي هستند و مي توانيد شب را در آن ها اقامت کنيد. البته کلبه هاي لوکس تر و مدرن تري هم براي مسافراني که راحتي و رفاه بيشتري مي خواهند وجود دارد. شب را در اين کلبه ها اقامت کنيد و از سکوت، آب و هواي دلپذير و طبيعت و ساحل لذت ببريد. عليرغم خلوتي و سکوت، هر آن چه به عنوان يک توريست نياز داريد در اين ساحل مهياست: از رستوران و کافه گرفته تا سوغاتي فروشي و …


ساحل آنجونا | Anjuna

يکي ديگر از مشهورترين و بهترين سواحل گوا ساحل آنجوناست که روزگاري پاتوق هيپي ها بود. البته امروزه اثري از هيپي ها نيست، اما تاثير و يادگاري هاي اين فرهنگ هنوز هم در اين ساحل به چشم مي خورد. چهارشنبه بازار محلي آنجونا سال به سال بزرگ تر شده و به يکي از محبوب ترين بازارهاي محلي گوا تبديل شده است. اين ساحل انتخابي عالي براي بک پکرها يا کوله گردها، مسافراني که طرفدار سفرارزان هستند و جوانان ماجراجو به حساب مي آيد. خوشبختانه در سال هاي اخير هتلها و مسافرخانه هاي نه چندان گران زيادي در حوال ساحل آنجونا راه اندازي شده و بر محبوبيت اين ساحل افزوده است. ميهماني ها و دورهمي هاي شبانه اين ساحل هم در سرتاسر گوا مشهور هستند.