47284 (021)

اخبار مهد امیران گشت


جستــــجوی اخبار بر اساس تـاریــخ :

جستجوی اخبار بر اساس موضوع :

بازگشت


تاریخ درج : شنبه 27بهمن 1397
موضوع : تور کيش
خلاصه : تور کيش،تور کيش با بهترين نرخ،تور کيش ارزان،تور کيش در بهترين هتل ها
تور کيش

جزيره کيش با مساحت 91 کيلومتر مربع، پيرامون ساحلي 43 کيلومتر و شکل کلي تقريباً بيضي، در فاصله 18 کيلومتري بندر گرزه(بندر آفتاب )- سرزمين پيوسته ايران – در خليج فارس قراردارد. کيش در ربع اول راستاي سواحل 1359 کيلومتري جنوب ايران در دهانه ي خليج فارس و تقريباً در نزديک بخش پاياني اين آبراه در محدوده تنگه هرمز واقع است. عرض شمال آن 32 26 درجه و طول شرقي آن 58 53 است و در جهت ساحل غربي – به ساحل شرقي (فاصله ي مجتمع مرجان – ميدان هور) ، 45/15 کيلومتر طول دارد. بيشترين عرض جزيره در راستاي ساحل جنوبي به ساحل شمالي (فاصله ي بندرگاه گمرک– فانوس دريائي) 5/7 کيلومتر است. سطح جزيره فاقد توپوگرافي ويژه مانند پديده کوه و حتي تپه مرتفع است. فرودگاه بين المللي کيش در مرکز و در بخش مرتفع آن که حدود 40 – 35 متر ارتفاع دارد احداث شده است. بيشترين شيب جزيره از شمال فرودگاه به طرف ساحل (هتل شايان) است.

 

تور کيش

 

تور کيش با بهترين نرخ

اقامت در بهترين هتل هاي

 يک،دو،سه،چهار و پنج ستاره

با بهترين گشت هاي متنوع شاد روزانه

جهت کسب اطلاعات بيشتر با شماره هاي ذيل تماس حاصل فرمائيد

44694404  و  47284

جهت مشاهده پکيج  در سايز واقعي لطفا اينجا کليک بفرمائيد

درباره کيش:


موقعيت جغرافيايي جزيره کيش

جزيره کيش يکي از جزيره‌هاي خليج فارس و از توابع بخش کيش، شهرستان بندر لنگه در استان هرمزگان و از نقاط ديدني استان هرمزگان در جنوب ايران است. در گذشته اين جزيره را به نام « قيس » مي‌خواندند. شکل اين جزيره بيضوي مانند است . اين جزيره يک ميليون نفر گردشگر را سالانه به خود جذب مي‌کند.

.


30833215

.

ساحل جزيره کيش

ساحلي نقره اي، آفتابي درخشان، آسماني آبي، آبهايي نيلگون،هوايي پاک و آرامشي بي نظير، جزيره کيش را به مرواريد خليج فارس تبديل کرده است.

يکى از شگفتيهاى جزيره مرجاني کيش، سواحل آن است سواحلي نقره فام.

خاک کيش داراي ساخت مرجاني است و با رنگ نقره فام در زيرآفتاب از درخشندگي خيره‌کننده‌اي برخوردار است. اين ويژگي را بسياري از سواحل دنيا که از ماسه خاکستري پوشيده شدهاند، ندارند. آب دريا در ساحل اين جزيره شفاف و روشن است و تا فاصله‌اي دور ميتوان کف دريا را به راحتي تماشا کرد. کارشناسان محيط‌ زيست اين خاصيت را به وجود مرجان‌ها در پيرامون جزيره نسبت مي دهند و معتقدند که مرجان‌ها به صورت طبيعي موجب تصفيه آب و شفافيت و زيبايي سواحل جزيرهستند.

کيش به نسبت وسعت خود داراي يکي از وسيع ترين ساحل هاست و دردنيا کمتر ساحلي را مي توان يافت که به وسعت سواحل کيش قابل استفاده باشد ومسافران بتوانند با آرامش و دور از غوغاهاي سواحل معروف در آن به استراحت بپردازند.

ماهي‌ها و ديگر آبزيان موجود در سواحل کيش، استثنايي‌ترين ويژگي اين جزيره به شمار مي‌روند. ماهي‌هاي تزييني و بسيار زيبا که در آب‌هاي حاشيه کيش غوطه‌ور هستند و وجودشان را از تماشاگران پنهان نمي‌کنند، از جاذبه‌هاي استثنايي کيش به حساب مي‌آيند و مي‌تواند مسافران را ساعت‌ها سرگرم کنند. در عين حال مرغوب‌ترين ماهي‌هاي خوراکي کشور نيز در همين سواحل توسط شرکت صيد کيش وبوميان ماهيگير صيد مي شود. علاقمندان به ماهيگيري مي توانند در سواحل جنوبي و غربي جزيره به صيد بپردازند.

ساحل کيش از کم خطرترين سواحل دنياست. آب‌هاي ساحلي کيش فاقد کوسه خطرناک بوده و استفاده از آب دريا کاملا بي خطر است. لازم به يادآوري است، کوسه‌هايي که بعضا در ساحل کيش ديده مي شوند از ماهي هاي کوچک تغذيه مي‌کنند و براي شناگران خطري ندارند. ساحل کيش از آن نوع سواحل استثنايي است که هم در فصل سرد و هم در فصل گرم براي مسافران قابل استفاده مي‌باشد وامکان ورزش‌هاي دريايي در آن فراهم شده است.

.

images

.

آب و هواي جزيره کيش

کيش در محدوده مناطق گرم و خشک و تحت تاثير آب و هواي بياباني بوده و داراي تابستاني طولاني و گرم و زمستاني کوتاه و ملايم است. تعادل آب و هواي جزيره تحت تاثير توده هاي مختلف هواي شمال غربي و جنوبي قرار داشته و به طور کلي خشک و کم باران است. بارندگي عمدتا به صورت رگبار و سيلابي در ماه هاي زمستان انجام ميگيرد. ميزان رطوبت در تابستان بسيار بالا بوده و حتي به صد در صد نيزميرسد. کيش به لحاظ واقع شدن در منطقه صحرايي و خشک فاقد روزهاي يخبندان است.

بهترين موقع سفر به جزيره کيش ماههاي دي تا فروردين هستند.جزيره کيش در اين ماهها هوايي بسيار لطيف و دوست داشتني دارد.


ديدنيهاي جزيره کيش

کشتي يوناني

در غرب جزيره کيش و در نزديکي مجتمع غروب کيش يک کشتي قديمي عظيم الجثه بر سواحل نيلگون کيش جا خوش کرده است که به " کشتي يوناني " معروف است . کشتي يوناني از نظر تاريخي قدمت و اهميت چنداني ندارد.  کشتي يوناني در سال 1322 شمسي توسط شرکت ويليام هاميلتون به  وزن  7061 تن و به طول 136 متر در بندر گلاسکو در اسکاتلند ساخته شد و در  روز  4/ 5/ 1345 به هنگام بازگشت از ايران، در سفر دريايي خود به کشور يونان در عرض جغرافيايي 26 و 20 درجه شمالي و sطول جغرافيايي 53 و 54 درجه شرقي به گل نشست .و هشتاد روز تلاش اورينوکو، يدک‌کش هلندي براي بيرون کشيدن اين کشتي به ثمري نرسيد. تلاش هاي ناموفق زيادي براي بيرون کشيدن آن انجام شد و به ناچار سرنشينان کشتي مجبور به ترک آن شدند، چرا که عمليات بيرون کشيدن کشتي از نظر اقتصادي مقرون به صرفه نبود. اطلاعات بدست آمده از شرکت بيمه لويدز لندن نشان دهنده اين است که اين کشتي در زمان به گل نشست متعلق به کشور يونان و بنام کولااف بوده است .ظاهرا مه آلود بودن هوا و نبوده فانوس دريايي در سواحل جزيره موجب بر خورد کشتي به ساحل شده است . اين کشتي در ابتدا "شيپور امپراتور" سپس "ناتوراليست" و در سال هاي بين 1338 تا يکسال قبل از توقف، در مالکيت خطوط کشتيراني ايران با نام هاي  "سيروس فارس" ، "همدان" در تردد بوده است. بوميان جزيره کيش مي گويند که يوناني ها هنگام ترک جزيره کشتي را به آتش کشيده اند با توجه به اين که هيچ عنصر غير فولادي در بدنه و عرشه کشتي باقي نمانده است . گمان نمي رود اين اظهار نادرست بوده باشد.
اما آن چه که به اين کشتي فرسوده غول پيکر اهميت مي دهد موقعيت آن در غرب جزيره کيش و در هنگام غروب خورشيد است . غروب خورشيد در سواحل کيش از مناظر بسيار جذاب و تماشايي است . درخشش آخرين شعاع هاي نور خورشيد بر پهنه آسمان طيف رنگ هاي زرد و قرمز و نارنجي و سايه روشن هاي لکه هاي ريز و درشت ابر تابلويي چنان زيبا و خيال انگيز را در پشت کشتي يوناني پديد مي آورد که نظير آن را کمتر مي توان يافت . از اين روست که هر روزه گروه زيادي از گردشگران و مشتاقان با دوربين هايشان به محل کشتي يوناني مي روند و به تماشا و عکسبرداري از اين منظره زيبا و خيال انگيز مي پردازند.

.

Kashti_Yonani_10003

.

پارک ساحلي کشتي يوناني در زميني  با امکاناتي چون آمفي‌تئاتر، کافه تريا، رستوران ايراني و لبناني، غرفه هاي فروش تنقلات، ايستگاه هاي کرايه اسکيت، دوچرخه و فروش محصولات ورزشي در محيط پيرامون کشتي يوناني در دست احداث مي‌باشد .

.

keshtiyonani33

.

شهر تاريخي حريره


بسياري از مسافراني که به جزيره کيش سفر مي کنند؛ نمي توانند باور کنند که اين جزيره در روزگاراني بسيار دور، منطقه آبادي بوده و يکي از قطب هاي تجارت ميان چين و اروپا و شمال آفريقا بوده است. گرچه هنوز بررسي هاي باستان شناسي وسيعي در نقاط مختلف جزيره به عمل نيامده، اما در هر گوشه جزيره کيش مي توان آثاري از گذشتگان را مشاهده کرد که هر کدام يادآور دوران مجد و عظمت اين جزيره بوده است.

در جريان فعاليت هاي عمراني جزيره کيش و در برخي از پژوهش هاي باستان شناسي محدود گذشته، آثاري در سطح جزيره پيدا شده است که ارزش فراواني دارد و مجموعه جذابي را تشکيل مي دهد که هم اکنون بخشي از آن در ساختمان کانون هنر در معرض بازديد عموم قرار دارد.

 

.

Kish_12


شهر حريره در شمال جزيره که از حدود هشتصد سال پيش برجاى مانده، يادگارى از دوران شکوفايى کيش است. باستان شناسان محدوده شهر حريره را 120 هکتار تعيين کرده اند و تاکنون مجموعه هاى خانه اعيانى، حمام، محدوده صنعتى و مسجد آن شناسايى شده است.

پارک دلفين جزيره کيش

مجموعه تفريحي پارک دلفين  در جنوب شرقي جزيره کيش قراردارد. مجموعه شامل فضاي سبز با انواع گونه‌هاي مختلف گياهي، باغ پرندگان و اولين و تنها دلفيناريوم در ايران است.

 


1_8706021458_L600

.

در دلفيناريوم اين مجموعه گونه‌هاي مختلفي از پستانداران دريايى از جمله دلفين، شير دريايى شمالى، شير دريايى جنوبى، گربه دريايى شمالى، گراز دريايى و پنگوئن نگهداري مي‌شوند و بازديدکنندگان مي‌توانند از هنرنمايي آنان که توسط مربيان ايراني تربيت مي‌شوند ديدن کنند.

.

dolph

.

فضاي سبز پارک دلفين شامل بيش از يکصد گونه گياهي از جمله هزاران درخت نخل، بنجامين‌هاى بسيار بزرگ، درختان لور (انجير معابد)، اوکاليپتوس، آکاسيا، مورد، کهور، گل ختمى، شيشه شور، تکوما، سياه نوفيلد، کند کارپوس، جونيا پروس ، کاکتوس و ساير گياهان است که با توجه به وضعيت اقليمي جزيره کيش و مرجاني بودن خاک آن در نوع خود بي‌نظير است.

.

dolphin6

.


بازديدکنندگان در مجموعه توسط اتوبوس قطاري به پارک پرندگان و سپس به دلفيناريوم هدايت مي‌شوند.

.


0

 .

آکواريوم


در آکواريوم کيش که در ساختمان کانون هنر قرار دارد انواع مختلفي از آبزيان زيبا وشگفت انگيز خليج فارس نگهداري مي شود. براي کساني که امکان غواصي در زير آب و ديدن ماهي هاي رنگارنگ زيبا را در محيط طبيعي خود ندارند، ديدار ازاين آکواريوم مي تواند به يادماندني و خاطره انگيز باشد.

 

.

                                                                  PIC_0535

خليج فارس از حيات آبزي بسيار متنوعي برخوردار است. سياحتگران در هر گوشه ساحل، مي توانند انواع ماهي ها و ديگر آبزيانرا که برخي از آن ها بسيار عجيب به نظر مي رسند، در داخل آب هاي شفاف تماشا کنند.

.


.

.


درخت سبز (جاذبه گردشگري)

در انتهاي طولاني ترين مسير آبرفتي باستاني کيش، آب‌هاي سطحي به قسمتي از منطقه شمالي جزيره که به دره پرتغالي‌ها معروف است سرازير مي‌شوند، لذا اين منطقه از سرسبزي خاصي برخوردار است. در اطراف يکي از کهنسال‌ترين درختان لور جزيره، مجموعه درخت سبز احداث شده است.

 


.

                                                                                         658ac311024bb61315a86c4cf42648b3

سرسبزي محوطه ساختمان‌ها و نرده‌هاي چوبي و پياده‌روهاي اين مجموعه، مناطق شمالي کشور را تداعي مي‌کند. اما يکي از عواملي که سياحت‌کنندگان را به اين نقطه مي‌کشاند، هيبت افسانه‌اي درخت سبز است.

.

                                              ________________________1368300848

.
.


                                                                                                  __

مجموعه درخت سبز با آلاچيق‌هاي زيبا و محل هاي متعدد پخت کباب براي استراحت و بازديد رايگان گردشگران بازسازي شده است و مسير هاي پياده رو با چراغ‌هاي فانوسي شکل در ميان فضاي هميشه سبز با گل هاي کاغذي رنگارنگ، شما را به سوي جاذبه اصلي اين مجموعه مي‌برد. در اين مجموعه نمازخانه، رستوران فصلي، بوفه و سرويس بهداشتي نيز موجود است.

مجموعه درخت سبز در مجاورت دو جاذبه مهم گردشگري کيش واقع شده و داراي دو درب ورودي است. يک درب آن با ورودي جاذبه گردشگري شهر باستاني حريره مشترک و ورودي ديگر آن در مجاورت آب انبار سنتي مي باشد. تنها پس از چند دقيقه پياده روي مي‌توان از جاذبه هاي شهر باستاني حريره و آب انبار سنتي در مجاورت مجموعه درخت سبز نيز ديدن کرد.

درخت لور يا انجير معابد، معروفترين درخت جزيره است. اين نوع درخت در نواحي جنوبي ايران رشد مي کند. پوست کهنسال درخت لور و برگ‌ها و ريشه‌هايش که از بدنه اصلي آن آويزان هستند، آن را از ساير انواع درختان متمايز مي‌سازد. ريشه اين درختان طوري رشد مي کند که مانند چتري بر روي زمين سايه مي‌افکند و ممکن است تا چند صد سال عمر کنند.


پارک تفريحي ساحلي مير مهنا :

 پارک تفريحي ساحلي ميرمهنا در ساحل شمالي و شمال غربي جزيره کيش ديدني است. اسکله تفريحي ميرمهنا نيز در اين پارک واقع است. اين پارک بزرگ عمومي از مسجد خاتم الانبياءتا ميدان جاسک در نوار ساحلي امتداد دارد و تنها اسکله ماهيگيري ميرمهنا در ميان نوار ساحلي سبب شده تا پارک به دو بخش مجازي فاز يک (از مسجد خاتم تا اسکله ماهيگيري) و فاز دو ( بعد از اسکله ماهيگيري تا ميدان جاسک) تقسيم شود.

 

                                                                                                     images

در فاز يک پارک به مساحت حدود 41 هزار متر مربع با مسيرهاي پياده رو، آلاچيق ها و محل هاي پخت کباب و پارکينگ پذيراي گردشگران است و از ويژگي هاي فاز يک پارک آن است که جنب مسجد خاتم الانبيا، نمازخانه ساحلي، بازار عرب ها، کتابخانه عمومي، بازار ماهي فروشي و تماشاي ماهي هاي تازه جنوب مسير دوچرخه، چند بوفه و چايخانه قرار دارد. همچنين بيشتر اوقات در انتهاي فاز يک پارک در کنار اسکله ماهيگيري مي توان از تماشاي لاک پشت هاي آزاد لذت برد.

.

                              marjan1

.

گردشگران و ساکنان مي توانند بر روي اسکله تفريحي ميرمهنا و در زمان هاي مجاز ماهي گيري کنند. ولي شنا کردن در محدوده پارک ممنوع است . فاز دو به مساحت حدود 50 هزار متر مربع در دست انجام و محوطه سازي آن به اتمام رسيده است. دو زمين بازي کودکان نيز در فاز دو ساخته خواهد شد. ويژگي فاز دوي پارک آن است که جنب مسجد قديمي جامع سفين و محله بوميان کيش قرار دارد.

اسکله تفريحي مير مهنا :

اسکله تفريحي ميرمهنا در شمال جزيره کيش و در پارک تفريحي ساحلي ميرمهنا واقع است. اين اسکله در سال 1385 ساخته شده است. در طول اسکله چهار پلکان براي سوار شدن قايق هاي تفريحي و چهار محل براي تماشاي دريا ساخته شده و داراي نورپردازي زيبا است. با قدم زدن بر روي اين اسکله مي توان مسجد ساحلي خاتم الانبيا، اسکله ماهيگيري و رشته کوه هاي جنوبي کشور ايران را مشاهده کرد.
غواصي (جاذبه گردشگري)

 


                            diving8
.

.

                                                 ghavasi

جزيره کيش از نظر محيط زيست طبيعي، يکي از بکرترين مناطق خليج فارس بوده و بجرات مي‌توان گفت که ريف‌هاي مرجاني شرق جزيره کيش از غني ترين و زيبا ترين مناطق و مساعد ترين سايت‌هاي غواصي در کشورمان را در برگرفته است. پوشش مرجاني اين جزيره در سواحل شرقي آن واقع گرديده که هرساله مورد بازديد بسياري از علاقه مندان غواصي قرار مي‌گيرد. غواصي در کيش در تمامي طول سال امکانپذير بوده و سايت‌هاي کم عمق اين جزيره براي غواصي تمامي افراد و حتي اشخاص مبتدي بسيار مناسب است. همچنين وجود مراکز آموزشي و تفريحي غواصي در کيش اين جزيره را تبديل به قطب غواصي کشور نموده است. در زير به معرفي سايت‌هاي مرجاني و مناسب غواصي اين جزيره مي‌پردازيم:

بيگ کورال و ژوراسيک پارک:

از سايت‌هاي زيباي اين جزيره مي‌توان به سايت‌هاي بيگ کورال و ژوراسيک پارک اشاره کرد. اين ريف‌هاي مرجاني که در شرق جزيره واقع گرديده‌اند، داراي اکوسيستم غني و زيبايي مي‌باشند که خيره کننده چشمان هزاران غواص ايراني و خارجي در طول سال است. عمق اين دو سايت به هنگام مد کامل متجاوز از 6 تا 8 متر و هنگام جزر کامل کمتر از 5 متر مي‌باشد اين سايت‌ها از تنوع فراواني از آبزيان برخوردار‌اند.

از انواع ماهي‌ها مي‌توان به: جراح - دخترناخدا - هامور - جاش - ساردين - باراکودا - تون - اژدرماهي - موري ايل - استون فيش - اسکورپيون - دلقک و ريف شارک همچنين سفره ماهيان، اشاره کرد. انواع لابستر و لاک‌پشت‌هاي پوزه عقابي و پشت سبز، همچنين مرجان‌هاي طبقاتي و مغزي و نيز گاها انواعي از سافت کورال در اين سايت ديده مي‌شوند. پوشش مرجاني سايت که شمالي- جنوبي و در امتداد ساحل به صورت نواري کشيده شده است در جنوب متراکم تر و در شمال کمتر است.

براي دسترسي به اين سايت‌ها مي‌توانيد از مراکز غواصي موجود در جزيره و قايق‌هاي غواصي استفاده کرده و يا مي‌توان با اتومبيل به ساحل هتل سيمرغ و از آنجا به سايت بيگ کورال به آساني رسيد. اين سايت براي اسنورکلينگ و نيز نايت دايو بسيار مناسب است.

همچنين در سايت بيگ کورال صخره‌هاي زير آبي بسيار زيبايي پديدار مي‌گردند که مملو از آبزيان ريز از جمله انواع خرچنگها، ميگوها و عنکبوت‌هاي دريايي بوده که براي عکاسي ماکرو بسيار مناسب است.


ساترن کرک:

از ديگر سايت‌هاي غواصي در اطراف جزيره کيش ساترن کرک يا شکاف جنوبي مي‌باشد که بسيار زيبا بوده، اما به دليل دوري نسبي، کمتر ملاقات کننده‌اي دارد.

اين ريف در 3 مايلي جنوب جزيره واقع گرديده است و از شکافي تشکيل شده است که تا عمق 22 متري نيز ادامه مي‌يابد. دسترسي به اين سايت فقط با قايق و با استفاده از مراکز سطح جزيره کيش امکانپذير مي‌باشد.

از آبزياني که در اين سايت به چشم مي‌خورند، مي‌توان دسته‌هاي بزرگ باراکودا، بلک تيپ و خفاش ماهيان را نام برد. با توجه به جريان آب اين منطقه، غواصي در اين سايت نياز به تجربه و تبحر فراوان در غواصي داشته و جهت افراد تازه کار مناسب نمي‌باشد.


کشتي داما:

اين کشتي باربري سنگالي که در عمق 33 متري آب‌هاي جنوب شرقي کيش آرميده است در يکي از شب‌هاي پاييزي سال 1384 به دليل آبگرفتگي موتورخانه، اعلام وضعيت بحراني نمود، اما از درخواست کمک سر باز زد صبح روز بعد به دلايل نامعلومي غرق و براي هميشه معماي مرموز خود را به اعماق برد در تحقيقات بعدي مشخص گرديد که به مدارک کشتي دستبرده شده است و کشتي 10 سال جوانتر از تاريخ ساخت خود معرفي گرديده است اين دليلي کافي براي عدم پرداخت بيمه کشتي و بار موجود در آن سينک آشپزخانه، سراميک و تخته‌ توسط شرکت‌هاي بيمه بود. در هر صورت اين کشتي اکنون پس از گذشت کوتاه مدتي که در اعماق آرميده است تبديل به زيستگاهي مصنوعي براي آبزيان و همچنين سايت جديدي براي غواصي گرديده است.

غواصي در اطراف اين مغروق که در فاصله 4 مايلي از جزيره به پهلوي راست خود خوابيده است، نياز به تبحر خاصي نداشته اما جهت ورود به بدنه کشتي، فراگرفتن دوره تخصصي کشتي‌هاي غرق شده الزاميست.

ورود به بدنه کشتي از طريق پنجره کابين فرماندهي امکان‌پذير بوده و عبور از راهروي پشتي کابين فرماندهي و ورود از طريق در آن شما را به آشپزخانه و خوابگاه هدايت مي‌نمايد پروانه کشتي نيز که مکان مناسبي جهت عکاسي به شمار مي‌رود در عمق 30 متري قرار دارد از آبزيان اين منطقه مي‌توان خفاش ماهيان، باراکودا، انواع سنگسر، سرخو و نيز اژدرماهيان را نام برد

 کلبه هور:

اين سايت که در غربي ترين دماغه جزيره کيش و در مکاني به همين نام واقع گرديده است نيز از نقاط مساعد غواصي در جزيره کيش و به خصوص به هنگام وزش بادهاي شرقي که غواصي در سواحل شرقي جزيره کيش را نامساعد مي نمايد مي باشد.

ورود به سايت از طريق ساحل کوچک جنوب آن و يا از طريق پرتگاه صخره اي غرب آن امکان پذير مي باشد. بستر سايت صخره اي بوده و از آبزيان آن مي توان ، هامور ، سرخو ، سنگسر ، انواع صدفها و لاکپشتها را نام برد. همچنين در ساحل جنوبي آن ( محل ورود و خروج به سايت) غاري کوچک به طول 5 متر وجود داشته که عبور از آن به هنگام مد کامل بسيار لذت بخش خواهد بود. عمق سايت غواصي کلبه هور از شمال به جنوب بيشتر گرديده و تا 8 متر نيز ادامه دارد.


سايت سمبارون:

اين سايت زيبا و نهفته که در غرب کيش و مابين جزيره کيش و هندورابي قرار گرفته است نيز از زيبا ترين ريفهاي مرجاني اطراف کيش مي باشد که در صورت مساعد بودن اوضاع جوي و دسترسي به اين نقطه، شما مي توانيد از زيبا ترين لحظات غواصي خويش در خليج فارس لذت ببريد. دسترسي به سايت سمبارون از طريق اجاره روزانه قايق از بندرگاه کيش و همچنين به هنگام بازگشت از هندورابي امکان پذير است. فاصله سمبارون تا کيش 10 و تا هندورابي 7 کيلومتر مي باشد.

عمق اين تپه زير آبي 10 تا 12 متر بوده و گونه هاي متفاوتي از آبزيان خليج فارس در اين نقطه سکنا گزيده اند. اين سايت مکان مناسبي براي نايت دايو و اسنورکلينگ بوده اما جريان نسبتا شديد آب را در اين نقطه مي بايست در نظر گرفت.


   کارگزاران با تجربه آن زحمت تمام طراحى هاى آن را کشيده و مى کوشند تا در پروژه بازسازى قنات کيش که اکنون کاريز کيش خوانده مى شود ضمن حفظ بافت تاريخى آن کاربرى هاى جديدى از اين شهر زير زمينى بدست آورند . شهر زير زمينى کاريز در فاز يک خود به قسمتهاى زير تقسيم و قابل بهره بردارى خواهد بود.

غرفه هاى صنايع دستى ايران و جهان ، رستوران سنتى و جديد ، موزه سالن آمفى تئاتر سالن کنفرانس ، گالرى هاى هنرى .

  شهر کاريز در عمق 16 مترى زير زمين قرار دارد. سقف آن هشت متر ارتفاع و بيشتر سقف آن مملو از سنگواره ، صدف و مرجانهايى است که با نظر کارشناسى 270 تا 570 ميليون سال قدمت دارد و تک تک آن شناسايى و داراى شناسنامه رسمى است. کارگزاران شهر زير زمينى بر اين باورند که دو ويژگى کاريز را در فهرست ابنيه جهانى در خواهد آورد.اول اينکه کاريز در دل تنها جزيره مرجانى دنيا واقع است. دوم آنکه تنها بنايى است که سقف مملو از صدفها و مرجانهاى طبيعى است. صدفها و مرجانهايى که براى بازديد آنها دو راه وجود داشته ، بازديد از موزه هاى طبيعى يا غواصى در آبهاى آزاد و اکنون کاريز فصلى جديد و استثنايى در ÷يش روى تمامى دوستداران طبيعت گشوده که بى واسطه خواهند توانست از بزرگترين مجموعه مرجانى بازديد کنند.

شهر زير زميني کاريز

قنات کيش بيش از 2500 سال قدمت دارد که آب شيرين قابل شرب ساکنان جزيره را تامين مى کرده ولى اکنون به يک شهر زير زمينى شگفت انگيز بدل شده که بيش از 10000 متر مربع وسعت دارد.

 


  در خاتمه گفتنى است که خاکهاى برداشت شده از کاريز داراى خواص درمانى زيادى است که در " گل درمانى " استفاده هاى فراوان خواهد داشت. اين امر همراه با خدمات گوناگونى همچون تاسيس مراکز اقامتى ، تجارى و تفريحى در زمينى معادل 60000متر مربع در روى زمين کاريز احداث خواهد گرديد. زمين سطحى کاريز به پارک وسيعى بدل خواهد شد که داراى دو تپه مرتفع خواهد بود. اين تپه ها از خاکهاى برداشت شده زير زمين ساخته شده و به چشم انداز بى نظير جزيره کيش بدل خواهد شد.

.

shahre_zirzamini_kishkishtourism

.

باغ پرندگان

در داخل محوطه پارک دلفين ، باغ پرندگان با داشتن  پرنده هايي از جمله پليکان، شترمرغ، طوطي ماکائو، انواع گوناگون لک لک، توکان، تورکو، قو، پنگوئن آفريقايي و گونه‌هاي نادري چون تمساح پوزه کوتاه، بي شک يکي از منحصر به فردترين مراکز نگهداري جانوران در ايران مي‌باشد. از جمله نکات قابل توجه در اين پارک گردآوري گونه‌هاي مختلف از اقصي نقاط جهان از آمريکاي جنوبي تا استراليا و از شرق آسيا تا آفريقا مي‌باشد.

.

parande

.


مراکز تفريحي:

سافاري (جاذبه گردشگري)


مجموعه ورزشي، تفريحي و توريستي پارس سافاري کيش با هدف توسعه گردشگري و ايجاد محيط مفرح و سالم براي تمام رده هاي سني به خصوص جوانان و گردشگران جزيره زيباي کيش شکل گرفته است. اين مجموعه اولين برگزارکننده تورهاي سافاري صحرا در ايران مي باشد و به همت مهندسين و متخصصين ايراني طراحي و ساخته شده است.


.

.


.

.

سافاري (Safari) در لغت به معناي سياحت کردن و سياحت اکتشافي در آفريقا است و به برنامه تور گردشي اطلاق مي گردد که طي آن شرکت کنندگان در تور توسط انواع خودروها و يا چهار پايان و با طي مسيري مشخص از مکانهاي ديدني و جذاب بازديد کرده و از آن لذت مي برند. يکي از معروفترين انواع تور سافاري ، تور صحرا است که موقعيت و مسير حرکت آن نقاط بياباني و صحرائي است . انواع وسيله نقليه مورد استفاده در اين تورها شامل خودروهاي دو ديفرانسيل و چهار محور نظير لندرور ، تويوتا لندکروز و... حتي شتر مي باشد. شرايط اقليمي مورد نياز يک تور صحرا طبيعت گرم و خشک بياباني و نيمه بياباني است.

جزيره کيش با توجه به شرايط آب و هوايي و موقعيت مناسب براي پذيرش گردشگران استعداد بالقوه اي براي اين نوع تور را دارا مي باشد و شرکت پارس سافاري کيش با برنامه ريزي و سرمايه گزاري به جا افتخار بالفعل نمودن اين استعداد را دارد.

پيست offroad پارس سافاري محيط مناسبي براي تجربه موتورسواري با موتور هاي Buggy، ATV، موتور Trail و موتور Cross است که براي کسب اطلاعات بيشتر و آشنايي با امکانات مجموعه در اين زمينه مي توانيد به بخش پيست خاکي مراجعه فرماييد. پارس سافاري داراي چند پيست آسفالت استاندارد است که امکان تجربه اتومبيلراني و موتور سواري در رشته هاي متنوع براي سنين مختلف در شرايط امن را فراهم مي کند. همچنين بخش آموزش پارس سافاري با بهره گيري از مدرسان حرفه اي در رشته هاي مختلف اتومبيلراني دوره هاي آموزشي در سطوح مقدماتي و پيشرفته را برگزار خواهد نمود.
امکانات تفريحي اين مجوعه عبارتند از: رستوران سرپوشيده، رستوران روباز و کافي شاپ و نيز غرفه هاي نمايشگاهي که صنايع دستي مناطق مختلف ايران را معرفي و ارائه خواهند کرد.

.

ورزش هاي دريايي:
يکى از امتيازات کيش، سواحل زيبا و آرام آن است و تقريبا همه نقاط آن در سرتاسر جزيره براى شنا و انواع ورزش هاى دريايى مساعد است.


باشگاه سوارکاري:

باشگاه اسب سوارى در داخل مجموعه المپيک قرار دارد. در اين باشگاه، تعداد زيادى اصطبل، ميدان اسب دوانى و يک کلينيک مخصوص اسب وجود دارد و قرنطينه آن در حال ساخت است. گردشگران مى توانند جهت استفاده از ورزش مفرح اسب سوارى به اين باشگاه مراجعه نمايند.

قايق هاي کف شيشه اي :

از آن نوع قايق هايى هستند که داراى کف شيشه اى بوده و در شب گردشگران را به دريا مى برند ، اين قايق ها مسافتى را طى مى کنند تا به منطقه اى که ماهى و مرجان زيادتر است برسند ، طى عبور از نواحى مختلف ساحل شما مى توانيد به وسيله نورى که در کف قايق تعبيه شده مرجان ها و ساير موجودات دريايى کف دريا را ببينيد .

.

didaniha_17shahrivar_01

.


    اين قايق ها مورد استقبال گردشگران قرار گرفته و کمتر کسى است که بر آن سوار و ماهى ها و مرجانهاى کف دريا را نديده باشد . اسکله تفريحى سفين هم يکى از اسکله هاى جديد جزيره است که براى مردم عزيز بومى ساخته شده و اهالى سفين اوقات خوشى را بر روى آن سپرى مى کنند.


پلاژ بانوان و آقايان :

     پلاژ بانوان در سواحل شمالى جزيره روبه‌روى مخابرات احداث شده است. وسعت آن حدود 15 هزارمترمربع است. اين پلاژ علاوه بر امکاناتى چون دوش آب شيرين، سايه‌بان و نورپردازى مناسب، سالن بدن سازى هم دارد و زيرنظر مربيان اداره مي‌شود. علاوه بر آن مربيان شنا و نجات غريق ايمنى خاطر استفاده کنندگان از پلاژ را فراهم کرده است. پلاژ بانوان کيش به علت موقعيت مکانى مناسب و دسترسى آسان و داشتن امکانات لازم، با استقبال زيادى از سوى گردشگران روبه‌رو است .  

اگرچه براى آقايان شنا در اغلب سواحل جزيره آزاد است، اما به دليل وجود امکانات مناسب براى شنا در باشگاه دريايى، استقبال از اين مکان بيشتر است. پلاژ آقايان در شمال شرقى جزيره قرار دارد و دسترسى به اين مرکز با وسيله نقليه عمومى هم امکان‌پذير است. آموزش شنا در اين پلاژ هم به صورت انفرادى و هم به صورت گروهى انجام مي‌شود و نجات غريق‌ها در تمام وقت ادارى حضور دارند. دوش هاى آب شيرين و بوفه از خدمات اين مرکز هستند.سواحل اين پلاژ ماسه أى است و عمق آن نيز به تدريج افزايش مى يابد و امکان مناسبى را براى شنا در عمق هاى مختلف پديد مى آورد. امکان انجام تفريحات دريايى چون جت اسکى، اسکى روى آب، پاراشوت، قايق هاى بادبانى و غواصى در مرکز تفريحات دريايى و محل پلاژ به جذابيت اين پلاژ افزوده است. نورپردازى مناسب در پلاژ نيز به گونه‌اى است که شب ها نيز مى توان شنا کرد. راه اندازى سالن‌هاى بدن‌سازى، ژيمناستيک و اتاق ماساژ، از طرح هاى آتى در اين پلاژ است.

.

ladies_pleage.

تلفن مراکز تفريحي  ، ورزشي ، فرهنگي

.

Untitled__________________________________________________________________________________________________
تور کيش
تور کيش ارزان
تور ارزان کيش
تور کيش با بهترين نرخ
تور کيش ويژه
تور ويژه کيش
تور جزيره زيباي کيش
تور کيش با بهترين خدمات
پکيج تور کيش
پکيج تور کيش ارزان
پکيج ارزان تور کيش
پکيج تور ارزان کيشتور کيش
تور کيش ارزان
تور ارزان کيش
تور کيش با بهترين نرخ
تور کيش ويژه
تور ويژه کيش
تور جزيره زيباي کيش
تور کيش با بهترين خدمات
پکيج تور کيش
پکيج تور کيش ارزان
پکيج ارزان تور کيش
پکيج تور ارزان کيش

_________________________________________


 
تور مشهد
تور مشهد زميني
تور مشهد هوايي
تور زميني مشهد
تور هوايي مشهد
مشهد زميني
مشهد هوايي
تور مشهد ارزان
تور ارزان مشهد
تور مشهد ارزان زميني
تور ارزان مشهد زميني
تور مشهد ارزان هوايي
تور ارزان مشهد هوايي
تور زميني مشهد ارزان
تور هوايي مشهد ارزان
پکيج تور مشهد
پکيج تور مشهد زميني
پکيج تور مشهد هوايي
پکيج زميني تور مشهد
پکيج هوايي تور مشهد
پکيجتور مشهد ارزان
پکيج تور مشهد زميني ارزان
پکيج تور مشهد هوايي ارزان
پکيج تور زميني مشهد ارزان
پکيج تور هوايي مشهد ارزان
پکيج ارزان تور مشهد زميني
پکيج ارزان تور مشهد هوايي
پکيج ارزان تور هوايي مشهد
پکيج ارزان تور زميني مشهد
مجري مستقيم تور مشهد
مجري و برگزارکننده تور مشهد
مجري و برگزارکننده تور مشهد زميني
تور مشهد مستقيم
تور مشهد ويژه
تور مشهد با بهترين نرخ
تور مشهد و هتل هاي مشهد
هتل هاي مشهد
هتل مقدم مشهد
هتل معجزه مشهد
هتل معين مشهد
هتل قصر مشهد
هتل آراد مشهد
هتل پرکوک مشهد
هتل درويشي مشهد
هتل قصر طلايي مشهد
هتل شمس العماره مشهد
هتل ايثار مشهد
هتل جواد مشهد
هتل کنعان مشهد
هتل يکتا مشهد
هتل کهکشان مشهدتور مشهد
تور مشهد زميني
تور مشهد هوايي
تور زميني مشهد
تور هوايي مشهد
مشهد زميني
مشهد هوايي
تور مشهد ارزان
تور ارزان مشهد
تور مشهد ارزان زميني
تور ارزان مشهد زميني
تور مشهد ارزان هوايي
تور ارزان مشهد هوايي
تور زميني مشهد ارزان
تور هوايي مشهد ارزان
پکيج تور مشهد
پکيج تور مشهد زميني
پکيج تور مشهد هوايي
پکيج زميني تور مشهد
پکيج هوايي تور مشهد
پکيجتور مشهد ارزان
پکيج تور مشهد زميني ارزان
پکيج تور مشهد هوايي ارزان
پکيج تور زميني مشهد ارزان
پکيج تور هوايي مشهد ارزان
پکيج ارزان تور مشهد زميني
پکيج ارزان تور مشهد هوايي
پکيج ارزان تور هوايي مشهد
پکيج ارزان تور زميني مشهد
مجري مستقيم تور مشهد
مجري و برگزارکننده تور مشهد
مجري و برگزارکننده تور مشهد زميني
تور مشهد مستقيم
تور مشهد ويژه
تور مشهد با بهترين نرخ
تور مشهد و هتل هاي مشهد
هتل هاي مشهد
هتل مقدم مشهد
هتل معجزه مشهد
هتل معين مشهد
هتل قصر مشهد
هتل آراد مشهد
هتل پرکوک مشهد
هتل درويشي مشهد
هتل قصر طلايي مشهد
هتل شمس العماره مشهد
هتل ايثار مشهد
هتل جواد مشهد
هتل کنعان مشهد
هتل يکتا مشهد
هتل کهکشان مشهد

______________________________________________


تور مشهد
تور مشهد زميني
تور زميني مشهد
تور مشهد هوايي
تور هوايي مشهد

تور مشهد ريلي
تور ريلي مشهد
تور قشم مشهد
تور مشهد قشم
برگزارکننده تور مشهد
مجري تخصصي تور مشهد
پکيج تور مشهد
پکيج تور مشهد زميني
پکيج زميني تور مشهد
پکيج تور مشهد هوايي
پکيج هوايي تور مشهد
پکيج تور مشهد ريلي
پکيج ريلي تور مشهد
تور مشهد ارزان
تور مشهد با بهترين نرخ 

تور مشهد
تور مشهد زميني
تور زميني مشهد
تور مشهد هوايي
تور هوايي مشهد
تور مشهد ريلي
تور ريلي مشهد
تور قشم مشهد
تور مشهد قشم
برگزارکننده تور مشهد
مجري تخصصي تور مشهد
پکيج تور مشهد
پکيج تور مشهد زميني
پکيج زميني تور مشهد
پکيج تور مشهد هوايي
پکيج هوايي تور مشهد
پکيج تور مشهد ريلي
پکيج ريلي تور مشهد
تور مشهد ارزان
تور مشهد با بهترين نرخ

تور مشهد ويژه آبان ماه

پکيج تور مشهد آبان ماه

تور مشهد ماه آبان

________________________________________


تور قشم 94 | تور قشم پائيز 94|تور قشم مهر 94|آبان 94|تور قشم آذر 94


مسافرين محترم قيمتهاي ذکر شده قيمتهاي ويژه مي باشد 

و از آنجايي که نرخ تورهاي به نسبت روز و ساعت حرکت ممکن است تغيير کند

براي اطلاع از قيمتهاي دقيق تور ميتوانيد با همکاران ما در بخش تور داخلي تماس بگيريد.

تور قشم | تور قشم 94 | پائيز 94 | مهر 94 | آبان 94|آذر 94


تور قشم
تور قشم زميني
تور زميني قشم
تور قشم هوايي
تور هوايي قشم
پکيج تور قشم
پکيج تور قشم زميني
پکيج زميني تور قشم
پکيج تور قشم هوايي
پکيج تور هوايي قشم
تور قشم با قطار
پکيج تور قشم با قطار
تور قشم ريلي
تور ريلي قشم
پکيج تور ريلي قشم
پکيج تور قشم ريلي
تور قشم ارزان
تور قشم 94
تور قشم مشهد
تور مشهد قشم
مجري مستقيم تور قشم
چارتر قشم
چارتر تور قشم
برگزارکننده تور قشم
تور قشم همه روزه چارتر
تور قشم ويژه مدارس
تور قشم ويژه سازمان ها
تور قشم و هتل نخل قشم
تور قشم و هتل آپادانا قشم
تور قشم و هتل آسمان قشم
تور قشم و هتل شمس قشم
تور قشم و هتل آرام قشم
تور قشم و هتل سينگو درگهان قشم
تور قشم و هتل سما قشم
تور قشم و هتل کيميا قشم
تور قشم و هتل مارينا2 قشم
تور قشم و هتل خليج فارس قشم
درباره قشم
اطلاعات مفيد گردشگري تور قشم
درباره تور قشم
تور ارزان قشم
هتل هاي قشمتور قشم
تور قشم زميني
تور زميني قشم
تور قشم هوايي
تور هوايي قشم
پکيج تور قشم
پکيج تور قشم زميني
پکيج زميني تور قشم
پکيج تور قشم هوايي
پکيج تور هوايي قشم
تور قشم با قطار
پکيج تور قشم با قطار
تور قشم ريلي
تور ريلي قشم
پکيج تور ريلي قشم
پکيج تور قشم ريلي
تور قشم ارزان
تور قشم 94
تور قشم مشهد
تور مشهد قشم
مجري مستقيم تور قشم
چارتر قشم
چارتر تور قشم
برگزارکننده تور قشم
تور قشم همه روزه چارتر
تور قشم ويژه مدارس
تور قشم ويژه سازمان ها
تور قشم و هتل نخل قشم
تور قشم و هتل آپادانا قشم
تور قشم و هتل آسمان قشم
تور قشم و هتل شمس قشم
تور قشم و هتل آرام قشم
تور قشم و هتل سينگو درگهان قشم
تور قشم و هتل سما قشم
تور قشم و هتل کيميا قشم
تور قشم و هتل مارينا2 قشم
تور قشم و هتل خليج فارس قشم
درباره قشم
اطلاعات مفيد گردشگري تور قشم
درباره تور قشم
تور ارزان قشم
هتل هاي قشم