47284 (021)

تورهای مهد امیران گشت


تور هندوستان
جهت مشاهده پکيج  در سايز واقعي لطفا اينجا کليک بفرمائيد
  • 7 شب و 8 روز 
  • اقامت در بهترين هتل هاي 3 ستاره و 4 ستاره


 جهت کسب اطلاعات بيشتر با کانتر تورهاي داخلي تماس حاصل فرمائيد:
 تلفن:44694404(20 خط)     فکس:44694405

تور هند

هندوستان داراي تاريخ و فرهنگ بسيار کهن و پرباري است که به 3000سال پيش از ميلاد مي‌رسد. هندوستان سرزمين نژادها، زبان‌ها، آيين‌ها و فرهنگ‌هاي فراوان و گوناگون مي‌باشد. طي 800سال تسلط فارسي‌زبانان يا ايرانيان بر هند، اين کشور از فرهنگ ايران و زبان فارسي تاثير بسياري پذيرفته است. زبان فارسي در دوره ي غزنويان به هند راه يافت و با تأسيس سلسله ي گورکانيان هند، زبان رسمي شد. صنعت فيلم‌سازي هند بزرگترين صنعت سينماي دنياست. هر سال در هند بيش از 900فيلم ساخته مي‌شود که اين تعداد بسيار بيشتر از رقم توليدات سينمايي آمريکاست.

 


 

تور هند

 

تور هند  با بهترين نرخ

اقامت در بهترين هتل ها

3 شب دهلي،2 شب آگرا،2شب جيپور

نرخ از 2135 تومان

جهت کسب اطلاعات بيشتر با شماره هاي ذيل تماس حاصل فرمائيد

44694404  و  47284

 
خدمات در نظر گرفته شده :

بليط رفت و برگشت با پرواز ماهان

  ويزا

7 شب اقامت در هتل با صبحانه

  راهنماي فارسي زبان

ترانسفر فرودگاهي و بين شهري

بيمه مسافرتي

3 گشت شهري با ناهار در هر شهر يک گشت

آگشت خريد جيپور

بازديد از معبد آکششار دام دهلي


تئاتر تاج محل همراه با رقص محلي جهت کسب اطلاعات بيشتر با کانتر تورهاي داخلي تماس حاصل فرمائيد:
 تلفن:44694404(20 خط)     فکس:44694405
طلاعات مفيد گردشگري هند

همه چيز درباره هندوستان

هندوستان داراي تاريخ و فرهنگ بسيار کهن و پرباري است که به 3000سال پيش از ميلاد مي‌رسد. هندوستان سرزمين نژادها، زبان‌ها، آيين‌ها و فرهنگ‌هاي فراوان و گوناگون مي‌باشد. طي 800سال تسلط فارسي‌زبانان يا ايرانيان بر هند، اين کشور از فرهنگ ايران و زبان فارسي تاثير بسياري پذيرفته است. زبان فارسي در دوره ي غزنويان به هند راه يافت و با تأسيس سلسله ي گورکانيان هند، زبان رسمي شد. صنعت فيلم‌سازي هند بزرگترين صنعت سينماي دنياست. هر سال در هند بيش از 900فيلم ساخته مي‌شود که اين تعداد بسيار بيشتر از رقم توليدات سينمايي آمريکاست.آب و هواي هندوستان (India Weather)

آب و هواي هند داراي تنوع بسيار قابل توجهي است. از کوهستان‌هاي هميشه پوشيده از برف هيماليا تا منطقه ي حاره و گرمسيري ميانه و جنوب و کوير خشک غرب، اين کشور را در بر گرفته است.
چهار فصل هند شامل سرد و خشک از ماه دسامبر تا فوريه، گرم و خشک از ماه مارس تا مه، فصل بارش از ماه ژوئن تا سپتامبر و معتدل در ماه هاي اکتبر و نوامبر است.
به طور ميانگين 1000تا 1500ميلي متر باران در سال، تقريبا سراسر هند را در بر مي‌گيرد که اين مقدار به 2500ميليمتر در سواحل و ناحيه شمال شرقي هند مي‌رسد. ميانگين بارندگي سالانه در بنگال غربي به بيش از 11هزار ميليمتر در سال مي‌رسد.

جغرافياي هندوستان (India Geography)

هند، بخش بزرگ جنوب آسيا و شبه قاره هند را به خود اختصاص داده ‌است. اين کشور با پاکستان، بنگلادش، نپال، بوتان، چين و برمه هم مرز است. جغرافياي هند به طور کلي به سه بخش تقسيم مي‌شود: فلات بلند هيماليا، جلگه گنگ و شبه جزيره جنوب هند که مناطق مختلف کوهستاني، دره هاي رودخانه‌اي، کوير، دشت و جنگل را در بر مي‌گيرد. پائين‌ترين سطح هند، در اقيانوس هند، با ارتفاع صفر و بلندترين نقطه اين کشور، قله کانچنجونگا،  در هيماليا قرار دارد که سومين قله مرتفع جهان است.
جفرافياي هند بسيار متنوع است و کوه، بيابان، دشت، تپه و فلات را شامل مي‌شود. مساحت ناحيه ي قابل کشت هند 1?269?219کيلومتر مربع (78/56 کل مساحت کشور) است که به دليل رشد سريع جمعيت و افزايش شهرنشيني رو به کاهش است.
سطح نواحي پوشيده از آب در هند معادل 314?400کيلومتر مربع است. بيش از 92درصد استفاده ي آب در هند براي مصارف آب‌رساني است که حدود 380کيلومتر مربع بود و بر اساس پيش‌بيني‌ها تا سال 2025به سقف 1?050کيلومتر مربع مي‌رسد که برابر با مصارف صنعتي و خانگي است. منابع آبي هند شامل رودخانه‌ها، کانال‌ها، آبگيرها، درياچه‌ها و سواحل غربي و شرقي اقيانوس هند و ساير خليج‌ها و خليج کوچک براي بيش از ? ميليون نفر در بخش ماهيگيري اشتغال ايجاد کرده‌اند. هند ششمين کشور توليد کننده ي ماهي در سطح جهان و دومين توليدکننده ي ماهي بومي در سطح جهان است.
رودخانه‌هاي طويل هند، شامل براهماپوترا و ايندوس 2900کيلومتر، گنگ 2500کيلومتر، گوداواري 1470کيلومتر، کريشنا 1400کيلومتر، يامونا 1370 کيلومتر و نارمادا 1300کيلومتر هستند. هند از سمت شمال به بام دنيا يعني رشته کوه هاي هيماليا ختم مي‌شود و رودخانه‌هاي متعددي که از اين ارتفاعات سرچشمه مي‌گيرند، هوايي باراني و خاکي بارآور را به نواحي شمالي هند مي‌بخشند. رودهاي گنگ و براهماپوترا مهم‌ترين اين رودخانه‌ها هستند که هر دو به خليج بنگال سرازير مي‌شوند. هندوها همچنين رود گنگ را مقدس مي‌دانند.
هند از حيات جانوري بسيار متنوعي بهره مي‌برد، منطقه حفاظت شده‌اي به وسعت 1412کيلومتر مربع در استان گجرات تنها پناهگاه باقيمانده ي حدود 300شير آسيايي است. هند زيستگاه بسياري از پستانداران بزرگ مانند فيل آسيايي، کرگدن تک شاخ و ببر مي‌باشد. بيش از 2000گونه پرنده و سه نوع تمساح در اين کشور زندگي مي‌کنند.
منابع اصلي مواد معدني هند شامل زغال‌سنگ (از لحاظ ميز