47284 (021)

تورهای مهد امیران گشت


تور کوش آداسي

جهت مشاهده پکيج  در سايز واقعي لطفا اينجا کليک بفرمائيد جهت کسب اطلاعات بيشتر با کانتر تورهاي داخلي تماس حاصل فرمائيد:
 تلفن:44694404(20 خط)     فکس:44694405

کوش‌آداسي (به ترکي استانبولي:  به معناي جزيره پرنده) در 71 کيلومتري شهرستان مرکزي استان آيدين و در نوار ساحلي منطقه اژه واقع شده‌است و بر اساس سرشماري سال 2008ميلادي 58.650 نفر و بر اساس برآوردهاي سال 2009 ميلادي 62.637 نفر جمعيت دارد.

اين شهرستان که از شمال با سلجوق و پاموجاک و از جنوب با شبه جزيره ديلک همسايه‌است در کانون مراکز مهم گردشگري از جمله ازمير، افسوس، مريم آنا (خانه مريم)، ميلت، ديديم، پاموک کاله، مارماريس و بودروم قرار دارد. بندر کوش آداسي به علت نزديکي با جزيره يوناني ساموس براي گردشگران که به ترکيه مسافرت مي‌کنند، از جذابيت خاصي برخوردار است. از بندر کوش آداسي در ماه‌هاي بهار و تابستان سفرهاي منظم با قايق‌هاي موتوري به جزيره يوناني ساموس برگزار مي‌شود. قايق‌هاي تفريحي مدرن که تورهاي آبي را برگزار مي‌کنند زيبايي خاصي به اين بندر بخشيده‌اند. بندر کوش آداسي يکي از بنادر مهم منطقه مي‌باشد.

شهر افسوس در 3000 ق.م. توسط ايوني‌ها در نزديکي کوش آداسي کنوني تأسيس شد. اين شهر در سال 546 قبل از ميلاد به تصرف ايرانيان درآمد. در سال 200 قبل از ميلاد امپراتوري روم اين شهر را به تصرف خود درآورد و بعد از تقسيم امپراتوري رم، امپراتوري رم شرقي بر اين شهر تسلط يافت. يک زلزله باعث تغيير مسير رودخانه، آب و هوا و در نتيجه نابودي شهر افسوس در نزديکي کوشي آداسي گرديد و بندر جديدي با نام يوناني اسکالا نُوا (اسکله? نو) در محل کنوني کوش آداسي تأسيس شد و جاي بندرگاه افسوس را گرفت. پس از حمله سلطان محمد فاتح، اين شهر در سال 1413 توسط امپراتوري عثماني اداره مي‌شد. در دوران سلطنت عثماني‌ها، اسکالا نوا به ساختمان‌هاي با شکوه مشهور شد.

کاروانسراي اوکاز محمد پاشا يکي از بناهايي است که در آن مي‌توان معماري دوران عثماني را به وضوح مشاهده نمود.

دروازه قلعه، ديوارها و مساجد و همچنين ارگ قلعه در جزيره کبوتر، در دوره عثماني ساخته شده‌است که منعکس‌کننده سبک معماري دوران است.

پس از جنگ جهاني اول در سال 1919 کوشي آداسي مورد تاخت و تاز يونانيان قرار گرفت و طي يک مبارزه طولاني در سال 1922 اسکالا نوا بخشي از جمهوري ترکيه شد. پس از نبرد چناق‌قلعه و پيروزي آتاترک، وي به اسکالا نوا آمده و پس از آگاهي از نام يوناني آن به دليل درگيريهاي ترکها و يونان، نام بندر را بر اساس نام جزيره‌اي در نزديکي آن به کوش آداسي يا جزيره? پرنده تغيير داد.

Kus01.jpg

آب و هواي معتدل اين منطقه اين اجازه را به ساکنان آن داده بود تا به توليد محصولات کشاورزي مانند زيتون، انگور و انجير در زمين‌هاي حاصلخيز اطراف بپردازند. 
تور نوروزي
تور نوروزي 95
تور نوروز
تور نوروز95
تور نوروزي1395
تور نوروز1395
تور نوروزي 95
تور نوروزي 1395
تور نوروزي هندوستان
تور نوروزي اروپا
تور نوروزي خارجي
تور نوروزي داخلي
تور نوروزي فرانسه
تر نوروزي مشهد
تور نوروزي قشم
تور نوروز قشم
تور نوروز مشهد
تور نوروز قشم و مشهد
تور نوروز فرانسه
تور نوروز اروپا
تور نوروز داخلي
تور نوروز خارجي
تور داخلي نوروزي
تور خارجي نوروزي
تور داخلي نوروز
تور خارجي نوروز