47284 (021)

تورهای مهد امیران گشت


تور هاي نوروز98
تور چين
جهت مشاهده پکيج  در سايز واقعي لطفا اينجا کليک بفرمائيد • #چين #نوروز #تور
 • تور چين 
 • ??ويژه نوروز 98??

 • ورود به پکن -خروج از شانگهاي

 • ??بليط هواپيمايي ماهان  اير ??
 • ????????????????
 • اقامت در هتل +صبحانه 
 • ترانسفر فرودگاهي  - ويزا -راهنماي فارسي زبان 
 • بيمه مسافرتي- گشت متنوع +وعده غذايي
 • اقامت در بهترين هتل هاي 3 ستاره و 4 ستاره


 جهت کسب اطلاعات بيشتر با کانتر تورهاي داخلي تماس حاصل فرمائيد:
 تلفن:44694404(20 خط)     فکس:44694405

    چين  China

نام رسمي جمهوري خلق چين
نام محلي: ژوانگهو (Zhonghua)
اسامي ديگر: امپرتوري آلماني، چين سرح، چين كمونيست
پايتخت: پكن
تاريخ استقلال: داراي قدمت تاريخي
روز ملي:اول ماه اكتبر سالروز تاسيس جمهوري خلق چين(1949)
نوع حكومت: جمهوري تك حزبي خلق با يك مجلس قانون گذاري، از سال1949
رئيس حكومت: رئيس جمهور
رئيس دولت: نخست وزير
مساحت نه ميليون پانصدوهفتادودوهزارو نهصد كيلومتر مربع
واحد پول: رنميني يو آن
 
سرزمين چين  پرجمعيت ترين كشور جهان محسوب مي شود، پهنه وسيعي از آسياي مركزي و خاوري را در برگرفته است. اين كشور عظيم از شمال به مغولستان، از شمال خاوري به كشور روسيه، از خاور به كشور كره شمالي، درياي زرد و چين شرقي، از جنوب به درياي چين جنوبي، كشور ويتنام، لائوس، ميانمار(برمه)، هند، بوتان و نپال، از غرب به كشورهاي هند، پاكستان، افغانستان، تاجيكستان، قرقيزستان و از شمال غربي به پيش تثبيت گرديده است. قرنهاست كه تمدن چين داراي شهرت خاص و عام است.

        اطلاعات ضروري

 • طول پرواز از تهران تا پكن حدود 7ساعت مي باشد.
 • اختلاف ساعت: پكن حدود سه ساعت و نيم و شانگهاي حدود 4ساعت جلوتر از تهران هستند.
 • واحد پول چين يوان است
 • مراكز خريد شهر پكن عبارتند از: بازار هنگ كنگ - فروشگاه بزرگ خونچيا - خيابان ونگ فوجينگ - مركز لوفت هانزا- مركز شيدن در خيابان شيدن- فروشگاه فرند شيپ
 • مراكز خريد شانگهاي عبارتند از: خيابان نانجينگ و فروشگاه Number One
 • ولتاژ برق 220 ولت
 • آب لوله كشي قابل شرب نيست.
 • كد تلفن پكن 008610 و شانگهاي 008621 مي باشد
 • مراكز ديدني شهر پكن عبارتند از:  شهر ممنوعه- قصر تابستاني- ديوار چين- معبد بهشت- ميدان تيان آن من - شهر زيرزميني - مقبره امپراطوران خاندان مينگ- برنامه نمايش هنرهاي ملي و آكروبات - آكواريومBlue Zoo
 • مراكز ديدني شهر شانگهاي عبارتند از معبد بودا- باغ زيباي يويوان- رودخانه هوانگ يو


  پكن

شهر پكن بعنوان مركز سياسي و تجاري چين با وسعت حدود 800/16 كيلومتر مربع يكي از مهمترين و جذاب ترين پايتخت هاي جهان محسوب  مي شود. پكن داراي آب و هوايي چهارفصل بوده و بهترين زمان براي مسافرت به اين شهر، فصل  پاييز و بهار مي باشد.آثار بسيار زيبا و باستاني پكن، خود حكايت از قدمت 3000 ساله اين شهردارد. مسئولان شهر پكن براي جرب جهانگردان اقدامات زيادي را فراهم ساخته كه از ساخت هتل هاي بسيار شيك و مجلل، مراكز تفريحي، مراكز خريد، سالنهاي نمايش، امكانات خوب حمل و نقل شهزي، محلهاي مختلف براي اجراي اپراي Peking، و ديگر اماكن امروزي در كنار آثار باستاني همچون ميدان Tianamen، شهر ممنوعه، قصرهاي امپراطوري، ديوار بزرگ چين و معبد آسماني،قصر تابستاني و عمارتهاي زيبا همگي بهانه اي است براي حضور ميليونها توريست و جهانگرد از سراسر جهان در اين شهر.

 
معبد آسماني
اين معبد در مكاني بسيار زيبا و با شكوه بنا شده است. امپراطوران چيني در آن زمان خودشان را پسر بهشت نمادي از زمين طراحي شده است. چينيان در آن زمان اعتقاد داشته اند كه آسمان بلند و مرتفع است ولي زمين، پست و حقير است. و تمامي اينها منعكس كننده افكار چينيهاي باستان مي باشد. از جذابيتهاي ديگر اين معبد وجود چترهايي با سر طلايي رنگ مي باشد. اين بنا از چوب و آجر ساخته شده است.
 

ديوار بزرگ چين
ديوار بزرگ چين دژي است به منظور حفاظت از سلسله هاي مختلف چين در مقابل تاخت و تاز هانيكها، مغولها، تركها و ساير اقوام چادر نشين كه از سرزمين هاي جديد مغولستان و منچوريا مي آمدند، ساخته شده است. ديوار چين طويل ترين ديوار ساخت دست بشر مي باشد كه به طول تقريبي 6352 كيلومتر از گذرگاه شانگهاي در درياي بوهايي در شرق و حد فاصل چين و منچوري تا لوپ نور در جنوبي ترين قسمت منطقه خودمختار زينجيانگ كشيده شده است. اينديوار تقريبا" مرز بين چين شمالي و مغولستان داخلي را مشخص مي كند. امروزه برخي از قسمتهايي كه در بخشهاي توريستي قرار دارد بازسازي شده است.
 
شهر ممنوعه
شهر ممنوعه يا همان GU Gong در شمال ميدان Tiananmen در پكن واقع شده است. در چين باستان فقط دو امپراطوري Qing و Ming اقدام به ساخت كاخ و قصرهاي مجلل نموده اندكه امروزه بعنوان بزرگترين مجموعه كاخ موزه هاي امپراطوري چين با مساحت 74 هكتار در جهان مطرح مي باشد.
شهر ممنوعه با 6متر خندوق و ده متر ديوار محصور شده است و هر ديوار آن يك دروازه دارد. شهر ممنوعه به دو بخش تقسيم مي شود:بخش جنوبي يا محوطه بيروني كه امپراطوري وقت در آنجا فرمانروايي مي كردو بخش شمالي يا محوطه دروني كه وي با خانواده اش در آن زندگي مي كردهاست. ساخت قصر از سال 1407 يعني در پنجمين سال فرمانروايي Yongle، امپراطور سوم سلسله Ming آغاز شد و 14 سال بعد در سال 1420 تكميل شد. مردم چين باستان نهايت مهارت خود را در ساخت شهر ممنوعه بكار برده اند و در ساخت آن از كاشي و آجرهاي زمرد رنگ استفاده شده است. و ساخت شگفت انگيز و هنر معماري با شكوه آن توريستهاي زيادي را به خود جلب مي نمايد.

 
ميدان تيان آن من
اين ميدان در مركز پايتخت بنا شده است. محلي براي بازديد برج Tiananmen  مقبره قهرمانان چين، كاخ ها و عمارت به ياد ماندني MAO ZEDONG  و پرچم ملي در اين ميدان هميشه برافراشته است. و همه روزه هزاران نفر از جهانگردان و شهروندان چيني از ميدان بازديد مي كنند. اين ميدان در سال 1417 و طي سلسله MING در كنار شهرممنوعه ساخته شده است و موزه ملي چين در شرق اين ميدان قرار دارد. همچنين اين ميدان همه روزه از گلهاي زيبا و تازه آراسته مي شود و اين امر برجذابيت اين محل افزوده است.

 

Television Tower


 شانگهاي

اين شهر با قدمتي تاريخي در دهانه رودخانه YANGTZE واقع شده است. اين شهر صنعتي امروزه با 5/18 ميليون نفر جمعيت بعنوان يكي از بهترين شهرهاي صنعتي جهان محسوب مي شود. شانگهاي يكي از كلان شهرهاي جهان معاصر، از نظر فرهنگي و نژادي گونه هاي مختلف اقوام را در خود جاي داده است. خصيصه رفتاري مدرنيسم و سنتي حتي چيني ها را نيز در اين منطقه در برگرفته است. اين شهر يكي از بزرگترين مراكز اصلي در زمينه بازرگاني و تجاري و يكي از بنادر مهم در آسيا و منطقه جنوبشرق محسوب مي شود كه توجه جهانيان را به خود جلب نموده است.

برج مخابراتي شانگهاي با 468 متر ارتفاع يكي از چهار برج مرتفع جهان بعنوان سمبل و نماد شانگهاي بشمار مي آيد و در بخش مياني آن مغازه ها و رستوران هاي زيبايي داير مي باشد.
از ديگر مناطق ديدني شانگهاي مي توان به SHESHAN  جزيره CHONGMING، DINGSHAN و منطقهSHENSHUINGANG اشاره كرد. شرق شناسان اروپايي و غربي سرزمين بهشتي شانگهاي را به عنوان پاريس شرق نيز نام دارد.

هانگزو

اين شهر مركز ايالت Zhejiang  مي باشد، مركزي سياسي، اقتصادي و فرهنگي با جمعيتي بالغ بر 5/6 ميليون نفر بسيار زيبا و از نظر اقتصادي در جايگاه دوم در چين مطرح مي باشد. فاصله شانگهاي با اين شهر حدود 200 كيلومتر است كه از طريق بزرگرهها مي توانيد كمتر از 2 ساعت به شهر هانگزو برويد. ساليانه 20 ميليون توريست داخلي و خارجي از مركز ايالت ZHEJIANG  ديدن مي كنند. ماركوپولو ايتاليايي اين شهر را بعنوان با شكوه ترين و جذاب ترين شهر جهان در دوران سلسله Yuan  توصيف كرده است.

10 شگفتي کشور چين


موزه يادبود قتل عام نانجينگ


چين,ديدنيهاي چين,آثار باستاني چين


اين روزها توجه افراد به دوره هاي سياه تاريخ جلب شده و گردشگري تاريک پديده اي است که روز به روز بيشتر مورد توجه قرار مي گيرد. مثلا کشتارهاي کمبوجيه و هيروشيما دو مورد جذاب هستند که گردشگران زيادي را به خود جلب مي کنند.

در چين نيز آثاري از کشتارهاي بيرحمانه ژاپني ها در سال 1973 وجوددارد. در آن زمان ژاپني ها به مدت 6 هفته چين را محاصره کردند. سربازهاي ژاپني 200000 مرد، زن و کودک چيني را مورد تجاوز، شکنجه و قتل قرار دادند.

امروزه مردم چين ياد و خاطره کشته شدگان اين حادثه تلخ را گرامي مي دارند. در اين موزه تصاوير، مجسمه ها و شرح خاطرات بازماندگان در دسترس بازديدکنندگان قرار مي گيرد.

 

شهر لي جيانگ

 

چين,ديدنيهاي چين,آثار باستاني چين

شايد بتوان لي جيانگ را ونيز از نوع چيني دانست. اگرچه بخش عمده اين شهر مدرن و پرجمعيت است، "ليجيانگ قديم" منطقه اي روستايي مملو از کانال ها، پل هاي سنگي، معماري سنتي چين و فرهنگ و سنت اصيل چيني است، که ديگر نمي توان آن را به اساني در چين مدرنيزه شده پيدا کرد.

جشنواره يخ و برف هاربين

 

چين,ديدنيهاي چين,آثار باستاني چين

دماي هوا در طول اين جشنواره يک ماهه تا 40- درجه مي رسد. اين دما حتي از دماي شهر ولادي وستک روسيه هم پايين تر است. در چنين دمايي برف و يخ به وفور يافت مي شود وچيني ها به همين دليل هرسال جشنواره اي را برگزار مي کنند که شايد بتوان آن را يکي از 4 جشنواره بزرگ زمستاني جهان به شمار آورد.

تيم هايي از سراسر جهان با ساختن مجسمه هاي يخي بزرگ و خلاقانه به شکل انسان، منظره يا اشيا در مسابقه يخ و برف شرکت مي کنند. بازديدکنندگان همچنين مي توانند در فعاليت هاي ديگري نظير يخ نوردي شرکت کنند.


غارهاي ژيجين

 

 

چين,ديدنيهاي چين,آثار باستاني چين

 

اين غارهاي عظيم الجثه مساحتي معادل 30000 متر مربع را پوشش داده و ارتفاع سقف آنها گاهي به 185 متر مي رسد. اگرچه رودخانه اي که سال ها پيش اين غارها را به وجود آورد ديگر جريان ندارد، هنوز نهرها و جريان هاي آب زيرزميني راه خود را به سمت ساختارهاي سنگي عجيب مي پيمايند.


گويلين

 

چين,ديدنيهاي چين,آثار باستاني چين


 

اين شهر را زيباترين شهر چين مي دانند. گويلين در کنار رودخانه لي در جنوب چين قرار گرفته  و جنگل هاي سرسبز و طبيعت فوق العاده چين آن را احاطه کرده اند. عليرغم گرايش روزافزون چين به غرب و فرهنگ غربي، گويلين همچنان تاريخ غني خود را حفظ کرده است.

تپه خرطوم فيل، رودخانه شکوفه هاي هلو، و آبشار گودنگ جزو جاذبه هاي اين شهر محسوب مي شوند.


کوه چان باي شان

 

چين,ديدنيهاي چين,آثار باستاني چين


رودخانه اي به نام رودخانه بهشت در کنار اين آتشفشان خاموش جريان دارد. اين منطقه بهارهاي گرمي دارد و پارک ملي که در کنار آن واقع شده است محل زندگي گونه هاي جانوري مختلفي از جمله خرس ها، گوزن ها، پلنگ ها و غيره است.


پارک ملي Sanqingshan و پارک جنگلي Zhangjiaji

 

 

چين,ديدنيهاي چين,آثار باستاني چين


جزيره هاي جنگلي که در فيلم آواتار ديده مي شود، با الهام از پارک جنگلي Zhangjiajiساخته شده اند. مجموعه شگفت انگيزي از ستون هاي شني جمعيت را به سمت خود جذب مي کنند و ستوني به ارتفاع 4000 فوت در مرکزيترين نقطه پارک قرار گرفته است.

اما پارک ملي Sanqingshan نيز به همين اندازه جذاب است، ستون هاي گرانيتي، جنگل هاي متراکم و انواع و اقسام گياهان و جانوران در اين پارک يافت مي شوند.


هاينان

 

 

چين,ديدنيهاي چين,آثار باستاني چين


هاينان يکي از استان هاي گرمسيري چين است که بيشتر به يک جزيره در اقيانوس آرام شباهت دارد. تپه هاي گرمسيري، سواحل شني، و جنگل هاي انبوه اين جزيره را به يکي از بهترين جاذبه هاي گردشگري چين تبديل مي کند.

امروزه نقطه اصلي جزيره پر از رستوران ها و مراکزي است که به روس ها تعلق دارند. بازديدکنندگان مي توانند به جزيره ميمون ها بروند و آنها را تماشا کنند، غذاهاي دريايي بسيار تازه ميل کنند و آفتاب بگيرند.


راه آهن چينگهاي، تبت

 

چين,ديدنيهاي چين,آثار باستاني چين


اين راه آهن متفاوت و منحصر به فرد مرتفع ترين راه آهن جهان است و پنجره هاي قطارهاي آن به گونه اي طراحي شده اند که بتوانند اکسيژن کافي به داخل بفرستند.

ارتفاع اين خط آهن 1956 کيلومتري به 4000 متر و سرعت آن به 120 کيلومتر بر ساعت مي رسد. بهاي بليط هاي اين قطار از 226 يوان شروع مي شود و حتي مسير پکن تا لهاسا تنها 1260 يوان هزينه خواهد داشت.

اين قطار از کوهستان ها، رودخانه ها و علفزارهاي دورافتاده مي گذرد. در طول مسير پکن به لهاسا حدود 49 ايستگاه وجود دارد. بنابراين مسافران مي توانند از قطار پياده شوند و به اطراف سري بزنند.


پارک ملي دره 9 روستا

 

 

چين,ديدنيهاي چين,آثار باستاني چين


شهرت اين پارک ملي به آبشارها، روستاهاي تبتي، رودخانه هاي خوشرنگ و جانوران منحصر به فردي که دارد بر مي گردد. اين پارک بيشتر به رويا شبيه است تا واقعيت. در بعضي از 9 روستايي که اين دره نام خود را از آنها گرفته است هنوز ساکناني وجود دارد.

گردش در سراسر اين پارک و مشاهده ويژگي هاي منحصر به فرد آن حدود 3 روز وقت لازم دارد.

تور ترکيه
تور استانبول
تور خارجي
تور ترکيه
تور استانبول
تور خارجي
تور ترکيه
تور استانبول
تور خارجي
تور نوروزي
تور نوروزي 95
تور نوروز
تور نوروز95
تور نوروزي1395
تور نوروز1395
تور نوروزي 95
تور نوروزي 1395
تور نوروزي هندوستان
تور نوروزي اروپا
تور نوروزي خارجي
تور نوروزي داخلي
تور نوروزي فرانسه
تر نوروزي مشهد
تور نوروزي قشم
تور نوروز قشم
تور نوروز مشهد
تور نوروز قشم و مشهد
تور نوروز فرانسه
تور نوروز اروپا
تور نوروز داخلي
تور نوروز خارجي
تور داخلي نوروزي
تور خارجي نوروزي
تور داخلي نوروز
تور خارجي نوروز 
تور نوروزي
تور نوروزي 95
تور نوروز
تور نوروز95
تور نوروزي1395
تور نوروز1395
تور نوروزي 95
تور نوروزي 1395
تور نوروزي هندوستان
تور نوروزي اروپا
تور نوروزي خارجي
تور نوروزي داخلي
تور نوروزي فرانسه
تر نوروزي مشهد
تور نوروزي قشم
تور نوروز قشم
تور نوروز مشهد
تور نوروز قشم و مشهد
تور نوروز فرانسه
تور نوروز اروپا
تور نوروز داخلي
تور نوروز خارجي
تور داخلي نوروزي
تور خارجي نوروزي
تور داخلي نوروز
تور خارجي نوروز