47284 (021)

تورهای مهد امیران گشت


تور اروپا

تور استثنايي ايتاليا - اسپانيا


جهت مشاهده پکيج  در سايز واقعي لطفا اينجا کليک بفرمائيدتاريخ شروع تور: 20 تير97
 مصاحبه سفارت در اولين زمان ممکن
خدمات تور:  اخذ ويزاي تضميني شنگن (توريستي)  +8شب اقامت با صبحانه و شام در هتلهاي 4 ستاره +ترانسفر فرودگاهي + پرواز داخلي از بولونيا به بارسلون+يك گشت شهري بهمراه تور ليدر فارسي در هر شهر + امكان بازديد از كارخانه فراري ,لامبورگيني و مازراتي در پيستهاي Pist Enzo&Dino Ferrari  + بيمه مسافرتي
??پرواز اليتاليا به نرخ روز و پس از صدور ويزا

با کارشناسان ما تماس بگيريد
 02147284
 09125754900

 جهت کسب اطلاعات بيشتر با کانتر تورهاي داخلي تماس حاصل فرمائيد:
 تلفن:44694404(20 خط)     فکس:44694405


درباره ايتاليا


ايتاليا کشوري در جنوب قاره اروپا است که پايتخت آن شهر رم مي‌باشد. اين کشور از شبه‌جزيره ايتاليا و دو جزيره سيسيل و ساردِني در درياي مديترانه تشکيل شده‌است. امروزه ايتاليا کشوري توسعه‌يافته‌است و جزو گروه هشت به‌شمار مي‌آيد.


واحد پول اين کشور يورو و زبان رسمي آن ايتاليايي است. جمعيت ايتاليا 60 ميليون و ششصد هزار نفر است و 91.6 درصد مردم آن مسيحي هستند.

ايتاليا پنجمين کشور پرجمعيت اروپا و بيست و سومين کشور پرجمعيت دنيا است. ايتاليا آب‌وهواي معتدل فصلي دارد و آب‌وهواي مناطق ساحلي آن با شرايط هوايي کوهستان‌هاي داخلي تفاوت زيادي دارد.

دو کشور مستقل بسيار کوچک به نام‌هاي واتيکان و سان مارينو در درون خاک ايتاليا قرار دارند و يک تکه از خاک ايتاليا نيز بيرون از خاک اصلي اين کشور و در سوئيس قرار دارد که کامپيونه ديتاليا ناميده مي‌شود.

رم، پايتخت ايتاليا، به عنوان پايتخت امپراتوري روم و اقامتگاه پاپ، براي سده‌هاي پياپي از مراکز سياسي و مذهبي تمدن غرب بود.

پس از فروپاشي امپراتوري روم، منطقه ايتاليا به مناطق و شهرهاي خودگردان بسياري تقسيم شده‌بود (ازجمله جمهوري ونيز و دولت کليسا) ولي واحدهاي مختلف سياسي در منطقه ايتاليا در سال 1861 متحد شده و کشور کنوني ايتاليا را به‌وجود آوردند.

گردشگري

ايتاليا در مرکز درياي مديترانه واقع شده‌است، دريايي که تولد تمدن‌هاي بسياري را بخود ديده‌است. ايتاليا داراي تاريخي غني از تماس‌ها و تبادلاتي مي‌باشد که بر مردم، اقتصاد و فرهنگش تأثير گذاشته‌است.

فنيقيها، يونانيها، کارتاژها، اعراب و نورمنها از جمله مللي مي‌باشند که در طول سده‌ها با تأثير گذاشتن بر فرهنگ محلي ايتاليا، باعث گرديده‌اند تا ايتاليا بطور فوق‌العاده‌اي غني از آثار معماري و هنري مي‌باشد.

بر اساس محاسبه‌اي که يونسکو انجام داده، بيش از نيمي از ميراث فرهنگي جهان در کشور ايتاليا واقع شده‌است، کشوري کوچک که مساحتش فقط 25/.% از کل خشکي‌هاي جهان است.

نشانه‌هاي باقي‌مانده از گذشته، آثار هنري و تنوع فوق‌العاده طبيعت در شبه جزيره ايتاليا از جمله عوامل جذب توريست به اين کشور مي‌باشد که امروزه يکي از توريستي‌ترين کشورهاي جهان به‌شمار مي‌آيد.

رم، فلورانس، ونيز و بسياري شهرهاي ديگر، از جمله مقصدهاي هنري هستند که برنامه هر بازديدکننده‌اي از شبه جزيره ايتاليا را تشکيل مي‌دهند. در کنار اين شهرهاي بزرگ و معروف، ميراثهاي فرهنگي پنهاني هم در شهرهايي با تاريخ هزار ساله وجود دارند که البته در مسير اصلي بازديدها قرار ندارند و علي‌رغم اينکه کمتر شناخته شده‌اند، اما به همان اندازه شهرهاي هنري ايتاليا داراي جذابيت مي‌باشند.

شناخت ايتاليا با بازديد از شهرهاي معروف و موزه‌ها و ميدان‌هاي آن کافي نيست، بلکه براي نيل به اين مهم، بايد دنياي رنگارنگ به اصطلاح ايتالياي کوچک را که غني از زيبايي‌هاي طبيعي و هنري بي‌حساب و صدها مرکز شهري کوچک و متوسط که برخي از آن‌ها پايتخت‌هاي باستاني با آثاري اصيل و بي‌نظير مي‌باشند، نيز درنورديد.

براي تکميل اين شناخت البته بايد دسرها و غذاهاي ايتاليا را هم تجربه کرد. غذا و تنوع رسوم و لهجه‌ها در هر گوشه از کشور به آساني قابل تشخيص مي‌باشد. غذاهاي ايتاليايي آينده اين تنوع است. بخاطر همين تنوع منطقه‌اي مي‌باشد که ايتاليا تبديل به يکي از اصلي‌ترين قطبهاي توريسم بين‌المللي شده‌است. از جمله ديگر عواملي که در پيشرفت صنعت توريسم در اين کشور زيبا نقش داشته‌اند مي‌توان به نزديکي ايتاليا به کشورهاي صنعتي مرکز و شمال غرب اروپا، وجود وسايل ارتباطي سريع و اقتصادي با ديگر قاره‌ها و سطح عالي امکانات پذيرش توريست که کمتر کشوري از آن برخوردار مي‌باشد، اشاره نمود.

هر ساله بطور ميانگين حدود بيست ميليون گردشگر خارجي از ايتاليا بازديد مي‌کنند و اين رقم طبيعتاً علاوه بر ميليون‌ها ايتاليايي مي‌باشد که کشورشان را براي گذراندن تعطيلاتشان انتخاب مي‌کنند و البته در اين انتخاب، تکيه بر سي و پنج هزار واحد اقامتي موجود در کشور که داراي تقريباً دو ميليون تخت مي‌باشند، دارند.

توريسم در عمل يکي از مهم‌ترين منابع اقتصادي ايتاليا به‌شمار مي‌رود که حدود 0/5% از توليد داخلي کشور را به خود اختصاص داده‌است و اين به معناي آنست که از نظر ارزش بالاتر از کل توليد بخش کشاورزي قرار دارد.

سينماي ايتاليا صنعت سينماي ايتاليا از اعتبار خوبي در سراسر جهان برخوردار است. گواه آن جوايزي است که ساخته‌هايش در فستيوال‌هاي متعدد و بين‌المللي دريافت مي‌کند.